Geoblog.pl    KeJti    Podróże    Szlakiem Baklavy (WÄ™gry, Serbia, Czarnogóra, BoÅ›nia i Hercegowina) - sierpieÅ„ 2006    Noc na granicy...
2006

Noc na granicy...

Serbia i Czarnogóra
Serbia i Czarnogóra, Subotica

Po południu rozpoczynamy podróż do Serbii. Tani wariant:

17:20 Budapeszt Keleti ? przesiadka w Kiskunhalas ? Kelebija 20:12 (ok. 1800 forintów). Z Budapesztu są też inne pociągi, polecamy www.intercity.com.pl/38 - tu linki do kolei różnych krajów, nie tylko na pociągi intercity :-)

Jedziemy do Kelebiji mając nadzieję, że stamtąd uda nam się dostać dalej (stopem or sth else :-)) ponieważ mamy ok. 5 godzin na kolejny pociąg do Noviego Sadu. Jednak po spotkaniu z pewnym tubylcem, który straszy nas serbskim kidnappingiem. Postanawiamy poczekać na pociąg na dworcu (do 2:40) i wykorzystać nasze pokłady kreatywności do różnych głupich gier coby nam się nie nudziło :-)

Proponujemy zatem inny wariant ? pociąg z Budapesztu Keleti bezpośrednio do Belgradu (ok. 23:00 z Budapesztu).
Tania opcja to:
- kupić bilet do Kelebiji
- następnie u węgierskiego konduktora przejściówkę Kelebija-Subotica (ok. 300 forintów)
- a następnie z Suboticy dalej (pociąg tu stoi na tyle długo, że można wymienić kasę na dinary i kupić bilet w kasie: Subotica-Novi Sad - 250 dinarów bez zniżki bo zapomniałyśmy o niej :-)).
Koleje serbskie mają 50% zniżkę dla studenckich kart międzynarodowych.

tomik1
tomik1 - 2007-10-16 10:43
Myślę, że na takie przekraczanie najlepsze jest przejście Horgosz-Roszke. Ale pociąg nocny do Belgradu też daje rade.

KeJti
Kasia ÅšwiÄ…tek