Geoblog.pl    KeJti    Podróże    Szlakiem Baklavy (Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina) - sierpień 2006    Ach Ci Serbowie;)
2006

Ach Ci Serbowie;)

Serbia i Czarnogóra
Serbia i Czarnogóra, Novi Sad

Lądujemy o 5 rano w Novim Sadzie (drugie lub trzecie co do wielkości miasto w Serbii; 2 lub 3 w zależności od tego kto wypowiada te słowa - mieszkaniec Noviego Sadu czy nie :-)). Pociągi do Belgradu jeżdżą stąd regularnie ? zarówno osobowe jak i pośpiechy. Tu już kupiłyśmy bilet z 50% zniżką, mimo, że jedna z nich była już od miesiąca nieważna:) Bilet kosztował jakieś grosze, a pociąg jadzie ok. 1,5 h.

Warte obejrzenia są fortyfikacje, które znajdują się po drugiej stronie miasta ? za Dunajem, a brak o nich jakiejkolwiek informacji w przewodniku Bezdroży ?Bałkany? (ups?). A dowiedziałyśmy się tego od bardzo miłego Serba, z którym spędziłyśmy w Novim Sadzie kilka godzin (i którego najwyraźniej nie interesował okup za nas :-)).

Wieczorem jesteśmy w Belgradzie i śpimy u kolejnego interesującego Serba?:-).

tomik1
tomik1 - 2007-10-16 10:45
Na pewno jest o Petrovaradinie bo tak się nazywa ta twierdza jest w Bezdrożach. Nie sprawdzę bo mnie ktoś ukradł ten przewodnik. A z Nowego Sadu do Beogradu szybciej i cześciej jest autobusem jednak.

KeJti
Kasia Świątek